Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

HELLSPAWN - In Agelessness

 

(2021 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

hellspawn in agelessness s 

Tracklist:
1. In Agelessness Genus Of All Kind
2. The Human Conglomerate
3. Cathedrals Of Constantinople
4. Selfomnipotent
5. In Veils of Dreams
6. Basin Seething With Subsets
                       
Ostatnimi laty Hellspawn nieco zwolnili tempo, ale regularnie, mniej więcej co cztery lata, wydają coś nowego. Tym razem to EP „In Agelessness”, następca albumu „There Has Never Been A Son Of Me”, sześć nowych kompozycji. Jak podaje wydawca, teksty inspirowane są „Ulissesem” Jamesa Joyce’a, a muzycznie bez większych zmian, bo to wciąż death metal w postaci najbardziej klasycznej z możliwych, totalnie oldschoolowy. Oldschoolowy nie znaczy jednak jednowymiarowy, bowiem Hellspawn, będąc zespołem bardzo jednorodnym stylistycznie, wciąż szuka nowych rozwiązań, nie chce być więźniem określonej konwencji, co potwierdza choćby finałowy „Basin Seething With Subsets”, numer na styku death i thrash metalu . Dlatego mamy tu nie tylko bezlitosną chłostę, ale też dopracowane aranżacje („In Agelessness Genus Of All Kind“), multum świetnych riffów i dla kontrastu całkiem melodyjne, budujące specyficzny klimat, solówki („Cathedrals Of Constantinople“), siarczyste blasty, ale też masywne, mroczne zwolnienia z mocarnie punktującym basem („Selfomnipotent“), a Mariusz Konieczny dokłada do tego tak opętańczy, bulgotliwy growling, że nie ma zmiłuj. Zwraca też uwagę selektywne, ultraciężkie i całkiem wyraziste brzmienie – okazuje się, że tak oldschoolowej produkcji wcale nie trzeba oprawiać jakimś piwnicznym dźwiękiem, to tylko kwestia umiejętnego wykorzystania dostępnych możliwości. Efekt to nad wyraz udany, robiący ogromne wrażenie, zwarty i urozmaicony, materiał. Szkoda, że w sumie dość krótki, ale jest na to jeden, bardzo prosty sposób, bo wystarczy tylko włączyć tę płytę ponownie.
(5/6)
Wojciech Chamryk
140_mag_baner3.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780988
DzisiajDzisiaj499
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień499
Ten miesiącTen miesiąc17141
WszystkieWszystkie4780988
44.197.101.251