Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

CHAOS OVER COSMOS - The Silver Lining Between The Stars

 

(2021 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 

chaos-over-cosmos-the-silver-lining-between-the-stars s 

Tracklist
1. Violent Equilibrium
2. The Last Man in Orbit
3. Eternal Return (instrumental)
4. Control ZED
5. The Sins Between the Stars
                          
Line up:
KC Lyon – vocals, lyrics, songwriting
Rafal Bowman – guitars, synths, drum programming, songwriting
                            
W roku ubiegłym międzynarodowy projekt Chaos Over Cosmos wydał drugi album „The Ultimate Multiverse”, proponując progresywny metal z kosmicznym klimatem. Po, niejako już tradycyjnej, zmianie składu – nowy wokalista KC Lyon – gitarzysta Rafał Bowman przygotował kolejny materiał, według mnie jeszcze ciekawszy i bardziej dopracowany od poprzedniego. Trzeba tylko spuścić zasłonę milczenia na bezsilnie pykający automat perkusyjny, który szczególnie w blastowych zrywach ma tyle mocy co dziecięca piąstka, ale reszta to już naprawdę wysoki poziom. Nie ma tu zresztą mowy o kompromisach, bo już na początek dostajemy, najeżony licznymi zmianami tempa i nastroju, rozbudowany i ponad 10-minutowy „Violent Equilibrium”, metal progresywny wysokich lotów, z nawiązaniami do space rocka czy dokonań gitarowych wirtuozów. Od razu jest też słyszalne, że lider postawił na mocniejsze brzmienia, stąd jeszcze więcej tu deathmetalowych, ekstremalnych rozwiązań, ale tak, jak choćby w „The Last Man In Orbit” czy „Control Zed”, równoważonych progresywnymi czy nawet djentowymi/post-rockowymi rozwiązaniami. Nie brakuje też gitarowej wirtuozerii (instrumentalny, nieco lżejszy jako całość „Eternal Return”, wspomniany już „Violent Equilibrium”) czy wyeksponowanych partii basu („The Sins Between The Stars”). W tym ostatnim utworze nowego, nad wyraz kompetentnego, wokalistę wsparł jego brat Keaton Lyon, mamy więc rodzinny duet wokalny, co tylko dodaje całości nowych barw. Chaos Over Cosmos poczynili więc kolejny krok na swej muzycznej drodze, proponując wielowątkowy, urozmaicony materiał na wysokim poziomie – warto dać mu szansę.
(5/6)
Wojciech Chamryk
138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780968
DzisiajDzisiaj479
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień479
Ten miesiącTen miesiąc17121
WszystkieWszystkie4780968
44.197.101.251