Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

THE QUILL - Live, New, Borrowed, Blue

 

(2021 Metalville)
Autor: Wojciech Chamryk
 
thequill-livenewborrowedblue s 
Tracklist
1. Keep On Moving (Extended Version)
2. S.O.S. (Aerosmith Cover)
3. Children Of The Sun
4. Where Eagles Dare (Iron Maiden Cover)
5. Keep It Together (Live)
6. Mount Everest (November Cover)
7. Burning Tree
8. Frozen Over (Captain Beyond Cover)
9. Hole In My Head (Live)
                     
Lineup:
Jolle Atlagic - Drums
Christian Carlsson - Guitars
Magnus Ekwall - Vocals
Roger Nilsson - Bass    
                        
Jakoś na wiosnę The Quill wydali nowy album „Earthrise”, a koniec roku 2021 zaakcentowali pierwszą w swej dyskografii kompilacją. Tytuł „Live, New, Borrowed, Blue” wyjaśnia wszystko: nie jest to w żadnym razie zwykła składanka typu the best of, ale materiał godny uwagi fanów i kolekcjonerów. Z nowości mamy tu nie tylko dłuższą o półtorej minuty wersję „Keep On Moving“, ale również zarejestrowane podczas sesji „Earthrise” i wtedy niewykorzystane, a naprawdę udane, utwory „Children Of The Sun“ i „Burning Tree“, ten drugi bardziej bluesowo-korzenny. „S.O.S. (Too Bad)“, „Where Eagles Dare“, „Mount Everest“ i „Frozen Over“ to covery, odpowiednio Aerosmith, Iron Maiden, November i Captain Beyond, przed laty zamieszczane na poświęconych im albumach i od dawna niedostępne.Szczególnie zaskakuje wersja utworu Maiden, potwierdzająca, że Szwedzi nie są mistrzami tylko i wyłącznie w hardrockowej konwencji. Utwory koncertowe są niestety tylko dwa – szkoda, że zespół nie zamieścił ich więcej, tym bardziej, że miał pewnie do dyspozycji nagranie całego występu podczas Sweden Rock Festival 2019. Być może są plany wydania pełnego materiału audio/video live The Quill, a  siarczyste wersje „Keep It Together“ i „Hole In My Head“ z wplecionym fragmentem „Fairies Wear Boots“ Black Sabbath, mają być jego swoistą zapowiedzią, co pewnie  nie tylko dla mnie byłoby całkiem dobrą wieścią.
(5/6)
Wojciech Chamryk
140_mag_baner3.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4781007
DzisiajDzisiaj518
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień518
Ten miesiącTen miesiąc17160
WszystkieWszystkie4781007
44.197.101.251