Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

WHALESONG - Radiant Suns Deformed

 

(2021 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 
whalesong-radiantsunsdeformed s 
Tracklist:
1. Opening The Mouth To Hell (Nightrun87 Remix)
2. Consumer (Synthwave Mix)
3. Black Hole (Paranoia Inducta Remix)
4. Consumer (Rites Of Fall Remix)
5. Opening The Mouth To Hell (XAO Remix)
6. Rebirth (Aidan Baker Attenuated Drone Mix
7. What Does It Mean To Survive (darkdrone Remix)
8. Bliss (Nothing Has Changed Remix)
9. Flesh (Dancing Deadlips Vocal Reinterpretation)
10. Radiance Of A Thousand Suns (Harmony Of Struggle Remix)
11. A Wound In The Sky (Herr Lounge Corps Remix)
12. Flesh (Khost Remix)
13. Consumer (Dancing Deadlips Vocal Reinterpretation)
                              
Lineup:
Michael "Neithan" Kielbasa - guitars, vocals, drum programming, soundscapes, electronics, Effects, Noise
Grzegorz Zawadzki - drums
E.V.T. - guitars, bass
                          
Tradycji stało się zadość: po pierwszym albumie „Disorder” Whalesong rychło wydał „Disorder Deconstructed” z remiksami tego materiału, teraz podobnym zabiegom poddano utwory z wypuszcznego w roku 2020 podwójnego materiału „Radiance Of A Thousand Suns”. Teraz kompozycje z pierwszej płyty tego wydawnictwa zyskały zupełnie nowe, nierzadko bardzo zaskakujące oblicze, a stało się tak dzięki takim artystom jak: Miro Snejdr (Death in June, Herr Lounge Corps), Aidan Baker, Khost, Nightrun87, Nothing Has Changed, sam Neithan, lider Whalesong i kilku innych. Industrialny metal zszedł tu więc zdecydowanie na plan dalszy, ustępując miejsca elektronicznym eksperymentom, synthwave, ambientowi, noise a nawet techno. Dzięki temu ta długa, trwająca ponad 73 minuty, płyta stała się w sumie premierowym wydawnictwem. Weźmy taki „Rebirth” w wersji Aidana Bakera – dwukrotnie dłuższy od oryginału, oparty na mrocznych dronach, ale w żadnym razie nie nużący, mimo programowej monotonii i oszczędnej aranżacji. „Cosmumer” z kolei odwrotnie, z 14-minutowego kolosa łączącego industrial z free i post-rockiem stal się w miksie synthvawe przebojową, niemal popową kompozycją zakorzenioną w latach 80., a jedynym łącznikiem z pierwszą wersją zostały odjazdowe wejścia saksofonu. Jak więc widać owe tytułowe deformacje wyszły Whalesong na zdrowie, teraz przyjdzie pewnie pora na kolejny rozdział studyjny tej frapującej, muzycznej opowieści. (5/6)
Wojciech Chamryk
140_mag_baner3.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4780966
DzisiajDzisiaj477
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień477
Ten miesiącTen miesiąc17119
WszystkieWszystkie4780966
44.197.101.251