Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

MIRACLE - The Fall Of Existence/ The Remnants Of Humanity

 

(2022 Thrashing Madness)
Autor: Wojciech Chamryk
 
miracle-thefallofexistence-theremnantsofhumanity s 
Poznański Miracle doczekał się kompaktowych edycji swych trzech materiałów demo z lat 1992-95. Były to czasy przejściowe, bo thrash odchodził już na dobre, death powoli zaczynał tracić popularność, a na plan pierwszy zaczynał wysuwać się black. Tymczasem Miracle na pierwszym demo „The Fall Of Existence” z roku 1992 postawili na surowy, mocarny death/thrash z odniesieniami do doom metalu. Posłuchajcie choćby „The Last Sovereign Of The World” czy kompozycji tytułowej – nawet jeśli zwalniają, to po chwili bez litości uderzają ponownie, a ten wściekły materiał jest jednocześnie mroczny i tajemniczy, pełen posępnej aury. Pojawiają się też bardziej techniczne patenty czy nawet balladowe partie („Death Wish“) – aż dziwne, że wtedy ta kaseta doczekała się tylko własnego wydania zespołu, bo to materiał bez zbędnych dźwięków, sama esencja tej stylistyki. W kompaktowym wznowieniu „The Fall Of Existence” od Thrashing Madness poza wypasionym bookletem mamy też dodatki audio. Dwa utwory live potwierdzają, że Miracle brzmieli na żywo jeszcze mocniej, a do tego zespół miał koncertowy potencjał. Z kolei „Promo Tape '95“, ostatnie przed kilkuletnią, wydawniczą przerwą w dorobku grupy, to to trzy jeszcze ciekawsze utwory, mroczny death/doom metal najwyższej próby z perełką w postaci „Image Of Indifference“. Na edycji CD „The Remnants Of Humanity”, drugiego demo Miracle z roku 1993, również mamy dodatkowe utwory koncertowe, taki bardziej oficjalny bootleg, ale dla kolekcjonerów to rzecz bezcenna. Daniem głównym jest jednak rzeczone demo, które w epoce doczekało się nawet oficjalnej kasetowej edycji nakładem firmy Promus, ale nic za tym nie poszło, a zespół nadal znany był tylko wąskiej grupie fanów. Dobrze przynajmniej, że dzięki obecnemu wznowieniu więcej słuchaczy będzie mogło przekonać się, że w pierwszej połowie lat 90. w Polsce również nie brakowało zespołów, grających na poziomie death/doom, w którym coraz większą rolę zaczęły odgrywać instrumenty klawiszowe. Szkoda, że Miracle nie zdołali wtedy jakoś mocniej zaznaczyć swej obecności na scenie, a do tego milczą od wydania w roku 2001 powrotnego materiału „I Will Become Your God“ –  może te reedycje zdopingują zespół do większej aktywności. Zarówno „The Fall Of Existence” jak i „The Remnants Of Humanity” zdobią nowe okładki, dzieło Leszka Wojnicza-Sianożęckiego, ale w książeczkach zamieszczono reprodukcje starych, kasetowych wydań. Nota, jak to zwykle u mnie w przypadku rodzimej klasyki, może być tylko jedna:
(6/6)
Wojciech Chamryk
142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4222854
DzisiajDzisiaj1988
WczorajWczoraj2394
Ten tydzieńTen tydzień1988
Ten miesiącTen miesiąc13134
WszystkieWszystkie4222854
35.172.230.154