Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

I WAS BORN TWICE - Nemiza

 

(2022 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 
iwasborntwice-nemiza s 
Od premiery „Risen” w roku 2017 skład I Was Born Twice zmienił się diametralnie, muzyka grupy z Bielska-Białej również, to ostatnie za sprawą nowego gitarzysty Tomasza Madzi. Mocarny metalcore/deathcore nadal jest tu rzecz jasna podstawą większości kompozycji, jednocześnie zyskały one jednak zupełnie inne, bardzo ciekawe oblicze. Dzieje się tak za sprawą włączenia w ich struktury najrozmaitszych, często bardzo nieoczywistych elementów oraz inspirowania się przez muzyków nietypowymi dla takiej stylistyki dźwiękami. Mamy tu więc sporo nowoczesnej, niesztampowo wykorzystywanej elektroniki; czasem bardziej w stylu techno, a niekiedy nawet tanecznej, nietypowe patenty rytmiczne, sporą dawkę melodii, a do tego metalowe uderzenie i iście punkową zadziorność. Dlatego ortodoksów, pomimo gościnnego udziału  w „Between” Jacka Hiro, gitarzysty Kat & Roman Kostrzewski, Sceptic czy Virgin Snatch (co za solo!), zawartość „Nemizy” może zdegustować czy nawet odrzucić, jednak słuchacze o otwartych głowach znajdą na tej płycie sporo dla siebie. Jest tu jeszcze wokalista Tom Tatoń, którego zdrowotne perypetie i walka nawet nie o śpiewanie, ale o możliwość wydobycia z siebie jakiegokolwiek artykułowanego dźwięku, to temat na odrębną opowieść, która zresztą przed kilku laty pojawiła się już na łamach Heavy Metal Pages.
(5/6)
Wojciech Chamryk
142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4897020
DzisiajDzisiaj1288
WczorajWczoraj1026
Ten tydzieńTen tydzień2314
Ten miesiącTen miesiąc40675
WszystkieWszystkie4897020
3.235.145.108