Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

blind guardian plakatnwpskx m

plakat veleslarva m

tormentorva m

PATHOGEN - Moribund Manifesto

 

(2022 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 
pathogen-moribundmanifesto s 
Tracklist:
1.Lament of the Graveless        
2.Deviated Flesh          
3.Scourging Across Cursed Realms       
4.Wrath of the Abhorer 
5.The Abominant Relics
6.Spectre of Thantos    
7.To the Dismal Depths            
8.Enraptured by Evil
                        
Filipiński kwartet pod wodzą Williego Desamero już od ponad 20 lat łoi bezlitosny, iście apokaliptyczny death metal. I co warte podkreślenia nie tylko nie ramoleją, ani tym bardziej nie spuszczają z tonu, przy tym już od dawna współpracując z rodzimą wytwórnią Old Temple, firmującą również najnowszy, szósty już, album Pathogen. I chociaż w żadnym razie nie jest to zespół ze ścisłej czołówki, to jednak gra na naprawdę wysokim poziomie, a „Moribund Manifesto” jest tego bardzo przekonującym dowodem. Do tego Pathogen potrafi zaskoczyć, nie atakując słuchacza od samego początku nawałnicą piekielnych dźwięków – opener „Lament Of The Graveless” zaczyna się walcowatym, mocarnym motywem, a takie doomowe zwolnienia pojawiają się też w dalszych częściach tej wściekle intensywnej kompozycji. Podobny patent został też zastosowany w „To The Dismal Depths”, co nie tylko daje chwile oddechu, ale jest również ciekawym urozmaiceniem. A takie pauzy są tu nad wyraz przydatne, bowiem Pathogen przez większą część, trwającej ponad 40 minut płyty, łoją na naprawdę najwyższych obrotach; tyle dobrze, że nie są jakimś purystami-ortodoksami, grając nie tylko ostro, ale też niekiedy całkiem melodyjnie („Deviated Flesh”, „The Abominant Relics”), stawiając też na melodyjne, treściwe solówki („Scourging Across Cursed Realms”), czerpiąc przy tym z blacku („Spectre Of Thantos”), a do tego wracając nawet do czasów, kiedy thrash bratał się z punkiem („Wrath Of The Abhorer”). Dlatego, chociaż nie poczytacie o „Moribund Manifesto”w rubrykach traktujących o albumach miesiąca w popularnych periodykach, to warto po niego sięgnąć, bo mało który zespół gra teraz na takim poziomie jak wczesny Death czy Possessed, łącząc amerykańską szkołę z typową dla południowoamerykańskich kapel wściekłością.
(5/6)
Wojciech Chamryk
144_mag_thefairyfolktour.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4655189
DzisiajDzisiaj990
WczorajWczoraj4381
Ten tydzieńTen tydzień5371
Ten miesiącTen miesiąc49508
WszystkieWszystkie4655189
35.175.191.46