Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

THRONEUM - Deathmass Of The Gravedancer

 

(2022 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 
throneum-deathmassofthegravedancer s 
1.Visions of Yog-Sothoth           
2.The Cave      
3.Hubris Hammer         
4.Die in the Dreams of Dead     
5.Obliteration of Souls  
6.Nameless Evil
                
Słyszę na tej płycie wokale, gitary i sekcję rytmiczną, jednak nie mam pojęcia kto je nagrał, ponieważ tworzący ten zespół muzycy pragną zachować anonimowość. OK, wiem więc tylko, że Cthulhuss „(...) z miasta Łodzi pochodzi”, a do tego nieźle radzi sobie z death/doom metalem starej szkoły, dokładając do tego fascynację twórczością Lovecrafta. „Obliteration Of Souls” jest zresztą drugim albumem tej grupy, poza tym wątpię, by na takim poziomie mogli grać jacyś nieopierzeni młokosi – chyba, że są, nomen omen, piekielnie zdolni i do tego zafascynowani takimi klimatami. A są one dość oryginalne, ponieważ Cthulhuss łączy death, ale taki nieoczywisty, choćby spod znaku Autopsy, z doom metalem totalnie starej szkoły, wypadkową Candlemass i Saint Vitus. Świetnie sprawdziłoby się to w połowie lat 90. kiedy takie granie było przez jakiś czas dość popularne, ale i teraz te dźwięki robią wrażenie – odpalcie taki „Visions Of Yog-Sothoth” czy „Hubris Hammer” i wszystko będzie jasne. Nie jest to jednak dla słuchacza przysłowiowa bułka z masłem, bo poza jednym wyjątkiem kompozycje tworzące tę płytę trwają 8-10 minut; nie wystarczy więc posłuchać ich fragmentarycznie na przewijaniu, czy poznać sam początek, skoro wspomniany już „Hubris Hammer” nabiera tempa dopiero w połowie – to płyta, w którą warto i trzeba się zagłębić. Nie zdążymy tego uczynić tylko z utworem tytułowym, bo mija błyskawicznie, jawiąc się nie tylko jako ewenement na tym wydawnictwie, ale też w dotychczasowym dorobku zespołu, którego dalsze poczynania na pewno warto obserwować.
(5/6)
Wojciech Chamryk
141_mag_baner4.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4897008
DzisiajDzisiaj1276
WczorajWczoraj1026
Ten tydzieńTen tydzień2302
Ten miesiącTen miesiąc40663
WszystkieWszystkie4897008
3.235.145.108