Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

FAUL TECHNICZNY - Nie uciekniesz

 

(2023 Oldschool Records)
Autor: Wojciech Chamryk
 
faultechniczny-nieuciekniesz s 
Tracklist:
1. Intro
2. Wielkie plany
3. Strach
4. Idziesz pod prąd
5. Proch
6. Wiecznie źle
7. Światła miasta
8. Krok w tył
9. Lustro
10. Trash talk
11. 500 kilometrów
12. Alkoportacja
                     
Ta śląska grupa istnieje od roku 2017 i ma już na koncie kilka albumów i krótszych wydawnictw, jak MCD „Stagnacja”. Krótszych to rzecz jasna pojęcie względne, bowiem najnowszy album „Nie uciekniesz” trwa niewiele ponad 16 minut, a to aż 12 utworów. Jest więc krótko i najczęściej szybko, ale też nad wyraz konkretnie, by nie powiedzieć treściwie. Muzycznie to hardcore/punk starej szkoły - zapomnijcie o wziętych z popu miłych melodiach czy przebojowych refrenach, nawet jeśli „Wiecznie źle” nie można odmówić swoistej chwytliwości; to mocarne, surowe granie z ostrą sekcją i riffami słusznej wagi. Niektóre utwory, to jest „Trash Talk” i „500 kilometrów”, zostały powtórzone za rzeczoną „Stagnacją”, mamy tu również cover, zamykającą płytę „Alkoportację” Schizmaćka & Friendz, żartobliwą i również z pewną dozą melodii. Poza tym jest jednak znacznie poważniej, ponieważ teksty Owca (ex Świniopas i Tester Gier) dotykają zwykle poważnych tematów i są zaangażowane społecznie, nawet jeśli czasem wyziera z nich dawka czarnego humoru i ironii. Mamy tu więc komentarze dotyczące codziennego życia zwykłego człowieka i zarazem muzyka niezależnego zespołu, zmagającego się z przeciwnościami losu.
Mimo braku oczywistych zaskoczeń warto więc ten materiał docenić, bo to kolejny dowód rozwoju Technicznego Faulu, zarówno w warstwie muzycznej, jak też tekstowej, a do tego jest to materiał na tyle uniwersalny, że może zainteresować fanów różnych odmian ciężkiego grania, od punka, przez crossover do metalu.
(5/6)
Wojciech Chamryk
rightslider_002.png rightslider_004.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5115730
DzisiajDzisiaj1562
WczorajWczoraj815
Ten tydzieńTen tydzień5313
Ten miesiącTen miesiąc49450
WszystkieWszystkie5115730
3.239.95.36