Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

TOXXIC TOYZ - MutAtion

 

Autor: (2010 Nightmare)

\m/\m/


Osoba, która absolutnie nie toleruje powielania już wymyślonych pomysłów powinna od tego krążka trzymać się z daleka. Francuzi z Toxxic Toyz oparli swoją muzykę na klasycznych patentach i schematach cechujących old-schoolowy heavy metal. Przez co jedne kawałki są bardzo schematyczne, inne zaś świeże i pomysłowe. Jednakże każdy z dziewięciu utworów z "MutAtion" charakteryzuje się starą szkołą grania i komponowania (nie liczę intro i outro, to ostatnie jest "ukryte" i jest muzycznym żartem, również swoistym znakiem dla starych dobrych czasów). Najbardziej schematycznie brzmi kawałek para-balladowy "In The Garden", a najbardziej ekscytująco, nieźle wykombinowany instrumentalny utwór, zresztą tytułowy, "MutAtion". Natomiast, jeżeli miałbym podać przykład, w którym kierunku zespół powinien pokierować swoją dalszą karierę, podsunąłbym kompozycję "Innocent Blood". Jak dla mnie, jest to kawałek szybki, zwarty, konkretny i z pomysłem. Inne kompozycje wahają się między niezłymi, a dobrymi konceptami, tworząc całkiem dobrą całość. Jak na klasyczne heavy granie przystało Toxxic Toyz nie ma w swoim instrumentarium klawiszy. Gitary tu rządzą. Gitarzyści Fred Burst i Arvi Kaint mają zdolność do wymyślania old-schoolowych riffów, niekiedy brzmiących bardzo "kwadratowo", niemniej największym ich atutem są solowe popisy. Ciekawostką dla mnie jest to, że żaden z nich nie sili się na udawanie gitarowego mistrza, że ich solówki bardzo pasują do utworów, a mimo to słyszymy niemałe umiejętności każdego z nich. Jasnym punktem kapeli jest również wokalista David Mcbee's, który dysponuje mocnym i klasycznym, rockowym głosem. To, że mamy do czynienia z współczesnym produktem, zdradza nam tzw. produkcja. Jest mocna, klarowna, z wyczuciem oddająca charakter Toxxic Toyz. Moim zdaniem zespół jest na dobrej drodze do wykreowania niezłego współczesnego heavy metalu, nawiązującego do klasycznych ikon tego gatunku. Jak będzie naprawdę, przekonamy się przy okazji następnych płyt. W każdym razie, mnie "MutAtion" słuchało się teraz całkiem dobrze...(4)

140_fatum-158x600-singiel.png 144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 142_sepultura158x600.gif

Goście

3752127
DzisiajDzisiaj1054
WczorajWczoraj814
Ten tydzieńTen tydzień3270
Ten miesiącTen miesiąc1868
WszystkieWszystkie3752127
54.158.251.104