Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 66sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

impallers plakath m

wasp plakatt m

anathema plakat m

ulcerate plakatt m

epicak m

mad fest vol1 posterf m

mastodon plakatb m

mad lion fest vol3 posterf m

airbourne plakatf m

the sisters of mercy plakatb m

knock out on toura m

illusion plakatf m

wasp plakat m

helloween plakat z logo hmp m

morbid angel plakats m

threshold plakat m

dirkschneider plakat m

dio returns plakato b

stevenseagullsh m

merry christless plakatd m

kreator plakatk m

accept plakath m

Petardy księdza Kaczkowskiego - Warszawa - 17.05.2017

Petardy księdza Kaczkowskiego - Klub Proxima – 17 maja 2017

Kto przyjdzie na koncert w środku tygodnia? To pytanie musiało bezustannie wybrzmiewać w głowach organizatorów. Mimo to zdecydowali się na taki ruch, aby przy pomocy gwiazd polskiego rocka zebrać fundusze na pomoc Puckiemu Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio.

Mech, Wild Pig, NeuOberschlesien, Golden Life, RSC czy Turbo to tylko kilku artystów, którzy zostali zaproszeni na to wydarzenie. Włącznie z wokalistami było ich ponad 80, co jest nie lada wyczynem biorąc pod uwagę, że scena w Proximie nie jest za duża. Krótko mówiąc, dla przeciętnego fana było to jak święto, bo co chwila można było przejść obok swojego idola czy zobaczyć go przy barze.

Każdy z zespołów wykonywał maksymalnie 4 utwory: 2-3 covery i 1-2 swoje. Podczas tych występów mogliśmy też doświadczyć niecodziennych kolaboracji jak np. NeuOberschlesien z Danutą Błażejczyk w utworze „Na krawędzi nocy i dnia”, który w oryginale Pani Danuta śpiewała z Ryszardem Rynkowskim. Później w tym składzie zagrano jeszcze „Ten o Tobie film” Tadeusza Nalepy i Dżemu. Nowe „Obery” zagrały 2 numery - najnowszy singiel „Fart” i „Fojerman” ze starego repertuaru.

Prawdziwym gwoździem programu był jednak występ wszystkich artystów w stworzonej  z myślą o tym koncercie piosence pod tytułem „Jak Płomień Zapałki”. Na żywo ten utwór nabrał niesamowitej mocy, choć nie obyło się bez wpadek jak np. spóźniony Marek Piekarczyk, który śpiewał z kartki. To efekt tego, że artyści nie mieli wcześniej próby i wykonywali piosenkę z marszu. Mimo to publika dobrze się bawiła, przez co kompozycję odegrano na bis. Co ciekawe, jedynym zespołem, którego proszono o dodatkowe kilka chwil muzycznych uniesień był Turbo. Stało się to za sprawą duetu z Wandą Kwietniewską, z którą wykonano przebój „HI-Fi Superstar”, lecz niestety ściśle określony czas na to nie pozwolił.

Całość trwała w sumie 6 godzin i nikt, kto tam był nie może czuć się zawiedziony.Niestety zorganizowanie koncertu w środku tygodnia to kiepski pomysł. Bez trudu można było zauważyć, że ludzi nie było za dużo, żeby nie powiedzieć, iż artystów było więcej niż fanów.

Pomimo tego licytacje odbyły się sprawnie. Jedna z nich dotycząca plakatu z podpisami wszystkich muzyków zamknęła się na kwocie 2200 zł, co w porównaniu z pozostałymi fantami było ogromną kwotą.

Moim zdaniem koncert był bardzo udany i chętnie poszedłbym na niego raz jeszcze lub w przyszłym roku, bo organizatorzy chcieliby, aby całe przedsięwzięcie rozrosło się poprzez np. zbudowanie specjalnej kapeli muzycznej, która nagrywałaby płyty z oryginalnymi piosenkami. Mam tylko nadzieję, że ewentualna następna edycja odbędzie się w weekend, a za organizację w większym klubie jak np. w Progresji bym się nie obraził.

Grzegorz Cyga

125_dio_156x600.gif 128_bullet-raid_baners_b.gif 124_banerMOSHERZ.jpg 122_beastinblack_158x600px_eu.gif 126_threshold-158x600px-eu.gif 123_bg_158x600px_eu.gif 121_destruction_158x600px_eu.gif 127_paenzer_158x600px_euv_b.gif

Goście

808193
DzisiajDzisiaj1123
WczorajWczoraj1549
Ten tydzieńTen tydzień10671
Ten miesiącTen miesiąc33021
WszystkieWszystkie808193
54.224.102.26

fates warning plakatn m

cradle of filthf m

magnum2018 new m

korpiklaani plakath m

40-lecie toto w tauron arenie krakwt m

black label society plakatf m

roger waters plakatu m

camel ebiuletynf m

deeppurple posterb1e m