Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

xmerry christless plakat m

madfestvol2posterfinalnet m

batushka plakatz m

xhaken plakat m

ivar einar2 m

roadhog plakatk m

slash 2019 poster m

satan plakatk m

 

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat koncertu m

udo plakat m 

 

Deep Purple - Łódź - 23.05.2017

Deep Purple - Atlas Arena - 23 maja 2017

Czasy się zmieniają, ataki terrorystyczne zaczęły pojawiać się na salach koncertowych. Kilka dni przed 23 maja, czyli pierwszym z polskich koncertów Deep Purple, doszło do takiego zamachu w Manchesterze. Na szczęście ani zespół, ani organizator nie przestraszyli się i nie odwołali koncertu. Kolejnym znakiem zmiany czasów jest to, że najwięksi już odchodzą. Niedawno pożegnaliśmy Pana Zbigniewa Wodeckiego, rok temu ikona ciężkiej muzyki Black Sabbath postanowiła zakończyć swoją karierę. Teraz pora przyszła właśnie na głęboką purpurę, podobno jest to pożegnalna trasa.

W łódzkiej atlas arenie zjawiłem się wystarczająco wcześnie, żeby wypić piwko i zająć dobre miejsce na płycie. Na rozgrzewkę zagrał kanadyjski Monster Truck. Swoją energią na pewno przyćmili gwiazdę wieczoru, no ale wiek robi jednak tutaj swoje. Muzycznie grali rocka z wpływami bluesa. I właśnie do momentu, kiedy górował rock, wszystko było dobrze. W momencie, kiedy postawili na zagranie bluesowej balladki, akustyka sali diametralnie się popsuła, spłaszczając dźwięk. Poza tym jednym kawałkiem akustycznie było naprawdę super. Zespół wiedział, że ma rozgrzać ludzi przed gwiazdą wieczoru i wypełnili swoje zadanie.

Szybka zamiana sprzętu na scenie i włączenie telebimów i zaczynamy. Genialnym pomysłem było rozpoczęcie koncertu od "Time for Bedlam" z ostatniej płyty. Super wypada początek, w którym Ian przesterowanym wokalem wygłasza swoją recytację, a za nim wchodzi cała kapela. Niestety nie rozumiem dalszego doboru utworów. Ogromną szkodą było to, że nie zagrali "All I've Got Is You" ani totalnie zeppelinowskiego "Hip Boots". Zamiast tego usłyszeliśmy średniaki z ostatniego albumu. Ze starszymi utworami też nie było jakoś kolorowo. Niestety muszę się pogodzić, że pewnie nigdy w życiu nie usłyszę "When A Blind Man Cries". Mimo wszystko zespół nadrabiał to zaangażowaniem na scenie i czerpaniem czystej radości z gry. Przez te dwie godziny koncertu wyglądali jak by znowu byli u szczytu swojej formy. Miłym gestem podczas klawiszowej solówki było zagranie przez Dona motywu ze "Szła dzieweczka do laseczka". Do tego wszystkiego oprawa wizualna każdego utworu była genialna, zwłaszcza fajnie wyszły psychodeliczne motywy lecące w tle podczas "Space Truckin'". Mnie osobiście bardzo ucieszyło wykonanie "Strange Kind of Woman". Zaskakująca była dobra akustyka hali tego wieczoru. Nie przypominam sobie bym kiedy kol wiek był w Atlas Arenie na tak dobrze nagłośnionym koncercie, gdzie nie ginął żaden instrument. Niestety, dla Iana dobra akustyka nie była korzystna. Słychać było wszystkie pomyłki wokalne oraz załamania formy. Wiek i dawny tryb, życie robi niestety swoje. Szkoda mi było jeszcze tylko miejsca na płycie, w którym stałem, bo reakcje osób w moim otoczeniu były raczej adekwatne do bycia na pogrzebie, a nie koncercie rockowym. Podobno na gc i w innej części płyty ludzie się bawili.

Reasumując myśl, którą rozpocząłem na początku, czasy się zmieniają. Nawet jeśli ta trasa pociągnie się jeszcze kilka lat, jak mają w zwyczaju to robić Scorpionsi lub Kiss, to i tak nie zmieni to faktu, że kiedyś po prostu zabraknie na scenie tak wyśmienitego zespołu. Na szczęście ich muzyka pozostania na zawsze dzięki nagranym płytą. Żałuję bardzo, że nie wybrałem się wcześniej na żaden z ich koncertów. Na pewno jak pojawi się jeszcze kiedyś jakaś okazja, to wybiorę się bez wahania. 

Kacper Hawryluk

122_gotthard_158x600px_eu.gif 123_nightwish_158x600px_eu.gif 119_hugsja_hmp002.png 121_meshuggah_158x600px_eu.gif 117_fever_singiel_obey_hmp.gif 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1644315
DzisiajDzisiaj82
WczorajWczoraj2523
Ten tydzieńTen tydzień5197
Ten miesiącTen miesiąc44985
WszystkieWszystkie1644315
35.172.201.102

heliconmetalfestivalii m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

mystic festivalk m