Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 70sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

non iron new poster m

mrpollack plakat m

trium partium metallum tour 2019 plakat m

satan plakatk m

uriah heep plakatk m

laibach plakatk m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

turboplakat m

hell over hammaburg flyer august m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

overkill plakatk m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat new m

bloodbound plakat m

udo plakat m

hellicon metal festival ii m

vicious rumorseurope2019s m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

 

Manilla Road, Hellbringer - Gliwice - 19.05.2018

MANILLA ROAD, Hellbringer - CKS „Mrowisko”  - 19 maja 2018

Niby zwyczajne sobotnie popołudnie w centrum Gliwic.  Wszystko wygląda spokojnie, dość sennie (co może dziwić, zważywszy, że mówimy o ponad 200 tysięcznym mieście) czyli sobota jak każda inna. Jedyne co rzuca się w oczy, to grupki ubranych na czarno osobników zmierzających od dworca do ul. Pszczyńskiej. Dało się dostrzec przedstawicieli metalowej młodzieży, jednak dominowały osoby w wieku 30-50 lat. Tacy, którzy metalu słuchają nie od wczoraj.

Celem tych wycieczek było Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, gdzie miał się odbyć koncert legendy amerykańskiego epic metalu, czyli Manilla Road. Z zewnątrz sam klub wygląda imponująco, przypomina coś na kształt mniejszej hali widowiskowo – sportowej. Samo miejsce, gdzie miał odbyć się koncert, było jednak małym pomieszczeniem, aczkolwiek klimatycznym pomieszczeniem,

Jako support wystąpiło australijskie thrash metalowe trio czyli Hellbringer. Uraczyli oni nasze uszy dość sprawnie zagraną młócką w stylu Slayera czy starego Kreatora. Czyli nie było lekko. Nie ma się co dziwić, iż muzyka proponowana przez ekipę z Antypodów porwała publiczność (niestety niezbyt licznie zgromadzoną) do pogo i innych szaleństw. Zagrali dość fajnie dobrany miks utworów ze swoich dwóch płyt („Dominion Of Darkness” oraz „Awakened From The Abyss”). Sądząc po rozmowach po występie wrażenie zrobili jak najbardziej pozytywne.

Jednak głównym zespołem, na który wszyscy pofatygowali się tego wieczora do „Mrowiska” była ekipa Marka Sheltona zwana Manilla Road. Panowie sami sobie zaczęli instalować sprzęt (mimo swojego statusu legendy metalu, nie korzystają z usług ekipy technicznej). Nie było jakiejś spektakularnej oprawy sceny (tak naprawdę, to nawet nie było tam na nią zbyt wiele miejsca). Pierwsze o czym należy wspomnieć to świetny kontakt zespołu z publicznością. Zarówno wokalista Bryan „Hellroadie” Patrick, jak i gitarzysta, lider oraz założyciel zespołu Mark „The Shark” Shelton potrafili swoimi gestami oraz tekstami porwać ludzi do szaleństwa. Zespół zagrał swój prawdziwy „the best of” skupiając się w dużej mierze na swoich najbardziej klasycznych płytach, tj. „Crystal Logic”, „Open The Gates” oraz „The Deluge”. Mogliśmy usłyszeć takie szlagiery, jak „Witches Brew”, „Divine Victim”, „Necropolis”, „Flaming Metal Systems”, „Queen Of The Black Coast”, Crystal Logic”, „The Veil Of Negative Existence” i wiele innych.  Chłopaki (już nieco podstarzałe, haha) specjalnie dla gliwickiej publiczności zagrali dwa bisy. Pierwszy to niesamowite „Dreams Of Eschaton” z genialną solówką, drugi natomiast to szybki killer „Heavy Metal To The World”

Po koncercie Mark, oraz reszta zespołu (z wyjątkiem Bryana, który z powodu złego samopoczucia od razu po koncercie pojechał do hotelu) najpierw w korytarzu, a później przed klubem chętnie rozmawiali z publicznością, dawali autografy, mimo zmęczenia nikomu nie odmówili zdjęcia itp. Żadnego gwiazdorzenia. To się nazywa szacunek do fanów.

Bartłomiej Kuczak

123_overkill_158x600px_eu.gif 125_avantasia_158x600px_eu.gif 126_aenimus_158x600px_eu.jpg 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 123_bib_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1789277
DzisiajDzisiaj14
WczorajWczoraj3067
Ten tydzieńTen tydzień6031
Ten miesiącTen miesiąc52265
WszystkieWszystkie1789277
3.80.60.248

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

black silesia open air festival iv m

protector plakat m

 

sacred reichs m