Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

news 2 riverside m

xhammerfall plakat m

halloween metal massacre plakatb m

satan plakata m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

Voivod - Warszawa - 09.09.2018

Voivod - Klub Hydrozagadka - 09 września 2018

Wielu z was uzna moją diagnozę za mało odkrywczą, ale za usprawiedliwienie niech posłuży fakt, iż gig Voivod w Hydrozagadce był moim pierwszym, spóźnionym o wiele lat koncertowym spotkaniem z grupą. Sprawa wygląda dziwnie. Kapela wielbiona jest przez wszystkich. Ich koszulki noszą Norwegowie, którzy lat temu 25 biegali do kościoła z zapałkami, uwielbiają ją goście z Napalm Death, chwalą tacy koryfeusze thrashu ( i okolic ) jak Petrozza i Warrior. Nawet w środowisku  grunge jest wielu jej czcicieli, nie mówiąc już o fanach tzw rocka czy metalu progresywnego. Innymi słowy Voivod nie powinien mieć problemu z zapełnieniem sporego klubu jak stołeczna Stodoła czy Progresja. Tymczasem gig odbywa się w małym klubiku w oficynie kamienicy, gdzie „sala koncertowa” jest mniejsza od  kibla w willi niejednego bogacza, a w czasie koncertu dobry rolkarz mógłby uskutecznić slalom między ludźmi.  Odpowiedzi na dręcząca mnie kwestię udzielił gitarzysta Chewy: „Jesteśmy kapelą grającą dla ...innych kapel”. Trzeba mieć wiele dystansu do siebie aby dojść do takiej konkluzji.

Tak czy inaczej na koncert stawiła się tego dnia garstka fanów. Jakże inne to było towarzystwo od tego, które nawiedziło klub w czasie koncertu Destroyer 666. Żadnego przedawkowania, ideologicznych okrzyków, bluzgów czy tzw. „wyjaśniania problemów” z użyciem klubowych stołków. Kulturalni, wyluzowani brodaci ludzie, których na co dzień znajdziecie w firmach produkujących zaawansowane oprogramowanie komputerowe.  

Tego wieczoru przed Voivodem prezentowała się trudna do sklasyfikowania, żeńska w większości formacja Maggot Heart. Nie podejmuję się oceny tego dość awangardowego zjawiska, przejdźmy zatem do Voivod. To co uderza od razu to niesamowity kontrast. Riffy, frazy, które są technicznie nie do ogarnięcia dla większości muzyków, tutaj grane z niesamowitym luzem, wręcz ostentacyjną nonszalancją. To samo dotyczy kontaktu z publicznością: kompletny brak dystansu czy intelektualnego zadęcia charakterystycznego dla wielu muzyków grających „trudne rzeczy”. Atmosfera wręcz knajpiana co nie było tylko zasługą Snake ale całego kwartetu. Wielkie plusy za zróżnicowaną setlistę. Znalazło się tu nawet coś dla fanów ewidentnie popowego "Angel Rat".

Zespól który ma koncie 14 albumów i cały czas poszukuje,  przekracza kolejne bariery i  zaskakuje, nie wstydzi się swojej przeszłości. I tak na "Killing Technolgy" tego wieczoru przypadły 3 numery – “Order of the Blackguards”, “Overreaction” i słynny “Ravenous Medicine”.  Dobrze też,  że owe starocie odegrane były tak, aby nie zatraciły pierwotnego thrashowego charakteru. Z dozą odpowiedniego gitarowego chamstwa i brudu podano też  numer „Voivod” z czasów kiedy nazwę kanadyjskiego kwartetu wymawiało się zaraz... po Venom.  Oby następnym razem przy większej publice.

Jakub "Ostry" Ostromęcki

120_accept_158x600px_eu.jpg 116_northward_158x600px_eu.gif 115_fifthangel_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif 130_baner0slider_2.gif

Goście

1501744
DzisiajDzisiaj1579
WczorajWczoraj2735
Ten tydzieńTen tydzień1579
Ten miesiącTen miesiąc58755
WszystkieWszystkie1501744
54.162.118.107

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m