Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 71sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lion shepherd plakat m

ultra violence invicta tour m

turboplakat m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat new m

bloodbound plakat m

angelus apatrida plakat m

udo plakat m

hellicon metal festival ii m

vicious rumorseurope2019c m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

visigoth plakatc m

Hammerfall - Wrocław - 22.10.2018

Hammerfall - Klub A2 – 22 października 2018

Jak ten czas leci! Hammerfall obchodzi w tym roku dwudziestolecie „Legacy of Kings”. Tak, dwudziestolecie. Tyle nawet nie miały płyty Helloween w momencie, gdy Hammerfall wydawał ten krążek. Choć dla wielu z Was szwedzka ekipa to wciąż „ten młody zespół nowej fali heavy metalu”, dla wielu młodszych fanów to taki sam klasyk jak wspomniany Helloween czy inny Manowar. Właśnie z tej zależności doskonale zdaje sobie sprawę Hammerfall. Pół żartem, pół serio Joacim Cans podpytywał nas czy wiemy, co to jest winyl i czy widzieliśmy już kiedyś Hammerfall na scenie. W ten dowcipny sposób postawił swój zespół na tej samej chronologicznej półce co klasyki heavy metalu. Wzniesionych rąk do hasła „widzę Hammerfall po raz pierwszy” było więcej niż tych „widzę Was po raz kolejny”, co znakomicie pokazało, że lokalizacja koncertu była trafiona. W tej części Polski Szwedów jeszcze nie było i luka wreszcie została zapełniona. I to jak!

Po mizernym koncercie Armored Dawn występ Szwedów spłynął na nas jak łaska bogów. Choć był to typ koncertu reżyserowanego całkowicie od choreografii po konferansjerkę, dało się wyczuć zionącą ze sceny radość i pasję. Wbrew pozorom to nie takie oczywiste. Niektóre koncerty Hammerfall, jakie widziałam, sprawiały wrażenie sprawnie odegranego show „ku uciesze gawiedzi”. W tym październikowym naprawdę można się było zatracić. Naprawdę. Nawet mimo wycyzelowanej choreografii. Oscar Dronjak zmieniał gitary jak rękawiczki (w tym na szpetną gitarę w kształcie młota), przebierał koszulki i zamieniał się z Nogrenem i Larssonem miejscami, wymachiwał gitarą „na Accept”, a nawet w kawałku „Threshold” wykonywał wraz z nimi układ polegający na kroczeniu do przodu raz od prawej, raz od lewej nogi. Te choreograficzne ozdobniki nie przesłoniły jednak tego właściwego rdzenia koncertu. Rzeczywiście wykonanie, brzmienie i forma wokalna Cansa były znakomite. Szwedzi celebrując jubileusz „Legacy of Kings”, nie tylko zagrali klasyczne „Heeding the Call” i „Let the Hammer Fall”, ale też rozpętali szaleńczą radość grając krótki medley z tego krążka. Co ciekawe, drugim dawniejszym krążkiem, któremu poświęcili więcej uwagi, był „Crimson Thunder”. Z tej płyty Szwedzi zagrali nie tylko klasyczny hit „Hearts on Fire”, ale też majestatyczny numer tytułowy oraz „Riders of the Storm”. Oczywiste było, że z równie dużą atencją panowie potraktują ostatni krążek. Poza tymi „pakietami” kawałków, w setlistę wplecione były numery z prawie wszystkich krążków, nawet z nieco „kontrowersyjnego” „Infected” - kawałek „B.Y.H.” Cans tradycyjnie poświęcił swojej miłości do Saxon.

Z pewnością wrocławski występ Hammerfall to gejzer energii. Wpadające w ucho hity i sympatyczna konferansjerka sprawiły, że śmiało można dodać epitet „pozytywnej”. Jest to ten sam typ „pozytywnego” koncertu, który reprezentuje - z tych starszych - Helloween i - z tych młodszych - Sabaton lub Powerwolf. Choć nie było w nim miejsca na spontaniczność, ogrom dobrego materiału i jego świetne wykonanie sprawiło, że odbiór koncertu był kapitalny. Czekamy teraz na dwudziestolecie „Renegade”. To się będzie działo! Dla nas to rocznica szczególna, ponieważ to właśnie od press touru promującego „Renegade” rozpoczęła się nasza prawdziwa przygoda z wywiadami.

Katarzyna „Strati” Mikosz

118_InFlames_158x600px_eu.gif 123_battlebeast_158x600px_eu.gif 119_cob_158x600px_eu.gif 123_overkill_158x600px_eu.gif 124_anthem_158x600px_eu.gif 125_avantasia_158x600px_eu.gif 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 125_meshuggah_158x600px_eu.gif 123_bib_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1873691
DzisiajDzisiaj413
WczorajWczoraj846
Ten tydzieńTen tydzień12078
Ten miesiącTen miesiąc58441
WszystkieWszystkie1873691
34.229.97.16

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

black silesia open air festival iv m

prog in park iii m

protector plakat m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m