Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

retrospective trasa pl m

ram plakatx m

riversidezyx m

dog eat dog 2019 abk fall instastory posterzyx m

female metal voices festival vol4 plakat m

psychotic waltz plakatx m

protector plakat m

mh plakat b

mortis plakat m

praying mantis plakat m

hitten plakatz m

true thrash fest m

ghost plakatz m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

alterbridge posterb1zyx m

exumer plakat m

voivod plakatzyx m

metalowa-wigilia-2019-web-posterzyx m

deeppurple-poster m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

lamb of god i kreator plakat m

mystic festival 2020 m

Imperator - Warszawa - 14.12.2018

Imperator - Progresja Music Zone - 14 grudnia 2018

Kilkadziesiąt lat przerwy i witamy odrodzonego Imperatora. Niesamowicie ważna to reaktywacja albowiem mówimy o kapeli, która swego czasu wymieniana była jednym tchem  z Vader, jako przykład czołówki polskiego death metalu.

Na kilka miesięcy przed mini-trasą z Behemoth w necie pojawiło się kilka aktualnych zdjęć muzyków z najbardziej znanego, starego składu Imperator – miedzy innymi basisty Mefisto. Poszła więc plota, iż Imperator odradza się właśnie w takiej odsłonie. Wielu doznało zatem zdziwienia gdy na scenie pojawił się Bariel w towarzystwie trzech muzyków, z których dwóch, z racji różnicy wieku  mogło by być jego synami. Mowa o Tomaszu Nowoku i Witoldzie Richterze. Podobny zabieg międzypokoleniowy stosuje z powodzeniem Marty Missy z Protector – grupie z tego samego chowu co Imperator. Wielu po dość wątpliwej jakości płytach Running Wild zalecało to Rolfowi Kasperkowi. Bariel wiedział zatem co robi – obecnie w jego zespole gra dwóch młodzików, którzy są absolutnymi czcicielami dawnego death metalu i ekstremalnego thrashu. Owa fascynacja i energia aż biją ze sceny. Nowy skład jest znakomicie zgrany a pamiętajmy, iż Imperator nie gra łatwego metalu. Witek pomylił się tylko raz we wstępie do jednego z utworów co zresztą Bariel skwitował zaledwie humorystycznym, niemal ojcowskim  facepalmem.   

Piękny był to gig. Zwłaszcza pod względem muzycznej agresji, brzmieniowym i zachowania  samego frontmana, który wyrykiwał zapowiedzi utworów robiąc to jednak z charakterystycznym również dla Sławomira Maryniewskiego z Armagadon staroświeckim luzem. W setliście dominacja utworów z jedynej płyty Imperator – „Time Before Time”, bez jednak niemalże przebojowego „Persecutor”. Czasy jeszcze dawniejsze reprezentowały „Endless Sacrifice” oraz „Święta Wojna”.     

Szkoda tylko że publiczność, w zdecydowanej większości reagowała dość wstrzemięźliwie. Jest to wpływ czynników absolutnie od Imperator niezależnych czyli faktu, iż tego wieczoru w Progresji zgromadzili się głównie fani jednego zespołu, którzy niestety dalecy są od pierwotnych, dzikich reakcji, jakie we Wrocławiu wywołał kilka dni wczesnej Sodom.  

Jakub "Ostry" Ostromęcki 

128_msf_158x600px_eu.gif 129_exhorder_158x600px_eu.gif 125_sonataarctica_158x600px_eu.gif 125_destruction_158x600px_eu.gif 120_baner.gif 127_velesar_maly_baner_reklama_hmp2.png

Goście

2432379
DzisiajDzisiaj1372
WczorajWczoraj3746
Ten tydzieńTen tydzień5118
Ten miesiącTen miesiąc58996
WszystkieWszystkie2432379
3.227.254.12