Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

news 2 riverside m

xhammerfall plakat m

halloween metal massacre plakatb m

satan plakata m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

IBRIDOMA - Heavy metal nigdy nie umrze!

Nie wiem jak obecnie wygląda sprzedaż płyt we Włoszech – pewnie jest z tym nie najlepiej, podobnie jak w innych rejonach świata. Nie ulega jednak wątpliwości, że tradycyjny heavy metal ma się w tym kraju wyjątkowo dobrze, podobnie zresztą jak thrash i speed metal. Gitarzysta Marco Vitali, zapowiada już najnowsze wydawnictwo.

VICTORIANS ARISTOCRATS’ SYMPHONY - Symfoniczna podróż do przeszłości

Grupa Victorians Aristocrats’ Symphony pochodzi z Bielska – Białej i niedawno zadebiutowała wydanym własnym sumptem albumem. „Revival” to symfoniczny metal, inspirowany także power i gothic metalem, z operowo śpiewającą wokalistką. Poza interesującą muzyką zespół postawił też na oryginalny image przeniesiony z epoki wiktoriańskiej oraz stworzył tajemniczą biografię z genezą powstania Victorians. Kulisy tej historii przybliżają nam: wokalistka Eydis, basista Vi oraz gitarzysta Utis.

TOUCHSTONE - Kolejny krok milowy!

Wielu z nas usłyszało ich po raz pierwszy w Węgorzewie podczas Seven Festiwal 2011, gdzie wystąpili obok takich artystów jak Moonspell, czy Samael. Muzykę grają jednak zgoła inną, bo utrzymaną w prog rockowych klimatach, ale mimo to zostali oni bardzo ciepło przyjęci przez naszą publikę. Ich najnowszy album – „Oceans Of Time” to kolejny, ważny krok w ich karierze, który zwiastuje spore zmiany. Jakie? O przyszłości oraz przeszłości zespołu powiedzieli mi co nieco Kim Seviour oraz Adam Hodgson.      

PICTURE - Perfekcyjne połączenie

Ten zespół nigdy nie stał się tak znany, jak wiele innych. Dziwi mnie to tym bardziej, że kilka  albumów Picture, by wspomnieć tylko „Diamond Dreamer” i „Eternal Dark” to naprawdę świetne płyty. Najnowszy krążek odrodzonego zespołu wcale nie ustępuje im poziomem, co cieszy. Nic dziwnego więc, że temat „Old Dogs New Tricks” zdominował temat naszej rozmowy z tryskającym humorem i entuzjazmem wokalistą grupy.

SALEM - Nowy początek

SALEM to kolejny z angielskich zespołów ery NWOBHM, który nie miał szczęścia i dopiero niedawno ich muzyka została odkryta na nowo. Wygląda też na to, że dzięki powodzeniu  kompilacji „In The Beginning…” zespół szybko nadrobi stracony czas, bo poza koncertami są też  plany wydania debiutanckiego albumu studyjnego. Czas pokaże, czy te pomysły uda się zrealizować, ale lider i gitarzysta SALEM, Paul Macnamara, jest dobrej myśli.

MOTÖRHEAD - Rock ’n’ rollowa chwila trwająca 40 lat

Ian Lemmy Kilmister, lider Motörhead to, ku zaskoczeniu wielu, wciąż żywa legenda rocka.  W dodatku nie odcina kuponów od popularności zdobytej wiele lat temu, tylko wciąż nagrywa takie płyty, jak „The Wörld is Yours” – może nie odkrywcze, ale porywające energią, żywiołowością i radością grania emanującą z każdego dźwięku i słowa. Lemmy nie udaje, nie pozuje, tak jak wielu innych muzyków. On po prostu kocha ten rock and rollowy hałas i pewnie będzie nas nim raczyć jeszczeprzez długie lata. Szkoda tylko, że okazał się niezwykle lakoniczny, kiedy już pojawiła się możliwość  rozmowy… Ale taki to już widocznie nasz pech: albo dostajemy rozmowę z perkusistą Motörów, kiedy jest już umówiony wywiad z Lemmym, w końcu do niego nie dochodzi (pozdrawiamy „organizatorów” HunterFest 2009), a kiedy uda się już dograć wywiad z liderem grupy, Lemmy wychodzi  na milczka ważącego każde słowo.

DARKMERE - Wykorzystać każdą szansę

Ten trójmiejski zespół bez fajerwerków i szumu robi swoje: kolejny, nagrany już w pełnym składzie materiał, praca nad nowymi utworami, koncerty. Każdy, komu termin metal progresywny nie jest obcy, powinien zainteresować się tą grupą. Nie mogliśmy więc nie skorzystać z okazji, by nie zadać kilku pytań jednemu z muzyków Darkmere. Przed wami basista zespołu, Marek Jucewicz.

DARKWATER - Piszemy to co nam się podoba

Darkwater to młody, obiecujący zespół ze Szwecji grający ciekawy, progresywny metal. Ma na swoim koncie dwa udane albumy "Calling the Earth to Witness" i "Where Stories End". Ci, którzy doceniają progresywny nurt o metalicznym brzmieniu powinni dla swojego użytku odkryć piękno ich muzyki. Gorąco do tego zachęcam. Wcześniej jednak zapraszam do rozmowy z wokalistą tegoż bandu Henrikiem Bath'em.

THE SHADOW THEORY – Gra cieni

The Shadow Theory to nowa kapela w rockowej „stajni”, założona przez Devona Gravesa, niespokojnego „ducha” mrocznych dźwięków. Wszystko na nowym albumie kwintetu jest otulone cieniem, słyszalny mrok brzmienia,tajemniczy klimat kinowego horroru, sugestywne, niezwykle aktorskie wokale o szerokim spektrum wyrazu - od szeptu po wrzask i „warczący”głos na granicy growlu. Czyżby twórcy nowego „kinowego” horror progmetalu”? Devon Graves, czujący muzykę duszą miał odwagę na prawdziwy mezalians, fonograficzny projekt, w którym w idealnej symbiozie istnieją po sąsiedzku folk, thrash, heavy metal i progresja. Efekt?Wystarczy poczytać i posłuchać!

Posłaniec miłości (BLACK COUNTRY COMMUNION)

Żywa hard rockowa legenda, były członek TRAPEZE, BLACK SABBATH i DEEP PURPLE – Glenn Hughes. Opowiedział nam o swoim obecnym zespole czyli BLACK COUNTRY COMMUNION, ale i wyspowiadał się z grzechów przeszłości. Nigdyś gość szerzący rock’n’rollowy etos, dziś doświadczony, wdzięczny losowi za to kim jest mężczyzna.

121_ex_158x600.gif 116_northward_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 130_baner0slider_2.gif 120_accept_158x600px_eu.jpg

Goście

1492546
DzisiajDzisiaj240
WczorajWczoraj2584
Ten tydzieńTen tydzień10467
Ten miesiącTen miesiąc49557
WszystkieWszystkie1492546
54.224.150.24

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m